Wystrój wnętrz wprost z murów nowojorskiej biblioteki? Do tego za darmoszkę i bez wychodzenia z domu? Jest taka możliwość. Wystarczy wejść na stronę The New York Public Library (o tu) i korzystając z wyszukiwarki znaleźć sobie coś ładnego do wydrukowania i oprawienia. To może uzależniać! Poza zadowoleniem z uzyskanego we wnętrzu efektu, można bardzo polubić dostępną na wyciągnięcie ręki moc zmieniania swojego otoczenia, obudzić kreatywne zapędy, poczuć dumę z samodzielnego wykreowania aranżacji lub stworzenia niebanalnego prezentu.

Jeśli przeglądacie cyfrowe zbiory z zamiarem wykorzystania zasobów, zaznaczcie w wyszukiwarce opcję ‚Search only public domain materials‚ i przeglądajcie również kolekcje – nie pominiecie słabiej skatalogowanych materiałów i znajdziecie od razu pasujące do siebie ilustracje, z których da się budować galerie. Do pobrania są różne typy plików (najlepsza jakość to TIF) i czasami obrazki będą wymagały odpowiedniego wykadrowania lub dostosowania do potrzebnego formatu.

Podczas wirtualnej wycieczki po zasobach biblioteki najchętniej zawieszałam oko na modowych ilustracjach i starych fotografiach. Widziałabym w swojej sypialni galerię retro obrazków prezentujących gorsetowe kiecki z dawnych lat (ale nie mam sypialni:). Inne motywy, które wydają mi się godne wykorzystania i dość uniwersalne to botaniczne ryciny, szkice roślinne i inne nawiązania do natury.

Tutaj znajdziesz powyższe botaniczne propozycje: 1, 2, 3.