Udekorowanie ścian w pokoju dziecka przy pomocy galerii obrazków lub plakatów zagwarantuje efekt przemyślanej kompozycji, spójności i kompletnej, ukończonej aranżacji. Wrażenie klarowności i uporządkowania jest szczególnie oczekiwanym właśnie w pokoju dziecka, w którym zwykle sporo się dzieje i nie trudno o towarzyszące dobrej zabawie ferie kolorów i wzorów.

Jak połączyć kilka plakatów w spójną całość?

Najłatwiej będzie skorzystać z gotowego zestawu plakatów przygotowanych w tej samej kolorystyce, technice czy przez tego samego autora grafik. Gdy chcemy samodzielnie stworzyć galerię można wybrać element wspólny – łączący całość. Może to być kolorystyka obrazków, układ ram lub ich kolor, wspólny motyw plakatów itd.

Jak zawiesić ramy z plakatami w formie galerii?

Najłatwiejszym sposobem na przygotowanie galerii plakatów będzie rozłożenie na podłodze dużego arkusza szarego papieru. Na takim papierowym podłożu rozmieszczamy wybrane ramki i ustawiamy je w rozmaitych układach do momentu uzyskania oczekiwanego efektu. Następnie na papierze odrysowujemy kształty ram oraz miejsce, w którym ma znaleźć się miejsce do przymocowania ramy na ścianie. Po zawieszeniu takiego arkusza na ścianie zyskujemy precyzyjne wskazanie miejsc, w których wykonamy dziurę w ścianie lub przymocujemy, któryś z dostępnych na rynku systemów do zawieszania ramek.

Wiele pomysłów na galerie plakatów do dziecięcego pokoju znajdziesz w naszym sklepie.

galeria plakatów dla dzieci
plakaty w skandynawskim stylu dla dzieci
plakat woodland friends
plakaty skandi zwierzaki
szaro-różowy pokój