Obrazki w pokoju dziecka, które miałyby być spójne z pedagogiką Montessori powinny jak najwierniej odzwierciedlać rzeczywistość, być wręcz fotografiami czy rycinami realistycznych modeli. Nie powinny przedstawiać motywów z wyobraźni czy bajek, ale to co można naturalnie znaleźć w otoczeniu.

W naszym sklepie można znaleźć plakaty i obrazki dla dzieci w stylu bliższym bajkowej czy skandynawskiej stylistyce. Wiem jednak, że wielu rodziców poszukuje dla dzieci wszelkich materiałów związanych z edukacją, wystrojem czy zabawą, które są jak najwierniejszym odzwierciedleniem rzeczywistości bez względu na to czy pokój dziecka urządzają w stylu Montessori czy po prostu gustują w stonowanych, realistycznych motywach stanowiących doskonałe tło dla kolorowej egzystencji maluchów.

W darmowych zasobach nowojorskiej biblioteki (wystarczy wejść na stronę The New York Public Library) można pobrać cudowne ilustracje owoców – jest ich naprawdę dużo. Można je wykorzystać jako kolorową – jednak umiarkowanie skupiającą uwagę, ozdobę ścian lub na przykład wydrukować w mniejszym formacie, jako edukacyjne karty (do poznawania gatunków roślin lub zabawy w memo). Tego rodzaju obrazki będą dobrym uzupełnieniem pokoju dziecięcego urządzanego w zgodzie z duchem Montessori lub wnętrza w rustykalnym stylu.

Zobaczy wybrane przeze mnie obrazki. Uważam, że świetnie się ze sobą komponują i będą idealne w połączeniu na przykład z drewnianymi meblami czy naturalnymi tkaninami.

Tutaj pobierzesz ilustracje z owocami: 1-grucha, 2-figa, 3-morelka.

Jeśli przeglądacie cyfrowe zbiory z zamiarem wykorzystania zasobów, zaznaczcie w wyszukiwarce opcję ‚Search only public domain materials‚ i przeglądajcie również kolekcje – nie pominiecie słabiej skatalogowanych materiałów i znajdziecie od razu pasujące do siebie ilustracje, z których da się budować galerie. Do pobrania są różne typy plików (najlepsza jakość to TIF) i czasami obrazki będą wymagały odpowiedniego wykadrowania lub dostosowania do potrzebnego formatu.